Alfa Romeo 4C nagrodzona tytułem Best Cars 2014

Rok 2014 nie mógł zacząć się lepiej dla marki Alfa Romeo: Czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto, Motor und Sport” przyznali Alfie Romeo 4C tytuł  „Best Cars 2014″ w klasyfikacji „Importerzy”, w kategorii „Samochody Sportowe”.

Piękne coupé Alfy Romeo wyprzedziło 28 modeli należących do czołówki najlepszych samochodów sportowych na ogół znacznie droższych od „urodziwej włoszki”, wykorzystującej technologie i materiały stosowane w sportowych samochodach, takie jak: włókno węglowe, aluminium, napęd na tylne koła i silnik umieszczony w pozycji centralnej.

alfa-romeo-4c-13

W kategorii „Best Cars 2014″ ponad 115.000 Czytelników wybrało Alfę Romeo 4C najbardziej porywającym importowanym samochodem sportowym roku. Zaprojektowana przez inżynierów Alfy Romeo i produkowana w zakładzie Maserati w Modenie zjawiskowa  dwuosobowa wersja coupé z napędem na tylne koła i silnikiem umieszczonym w pozycji centralnej, stanowi kwintesencję sportowego charakteru wpisanego w „DNA” Alfy Romeo: niesamowite osiągi i doskonałość techniczna ukierunkowane na zapewnienie maksymalnej przyjemności czerpanej z jazdy połączone z zapierającym dech stylem.

alfa-romeo-4c-14

Alfa Romeo 4C jest więc prawdziwą „driving machine”, która bez żadnych kompromisów na torze „daje z siebie wszystko”. Właśnie na torze, na którym prędkość, krótsza droga hamowania oraz przyspieszenie poprzeczne są niezbędne do uzyskania najlepszych czasów przejazdu: Alfa 4C może zaoferować przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy; maksymalną prędkość 258 km/h oraz szczytowe wartości opóźnienia rzędu 1,2 g oraz przyspieszenia bocznego powyżej 1,1 g. Wszystko to uzyskuje się dzięki zrównoważonemu rozłożeniu obciążeń: 40% na oś przednią, 60% na tylną oraz stosunkowi masy do mocy poniżej 4 kg/KM, przy całkowitej masie samochodu wynoszącej zaledwie 895 kg, na którą składają się w głównej mierze włókno węglowe, aluminium, stal oraz kompozyt SMC.

Doskonałe osiągi uzyskiwane są również dzięki połączeniu nowego benzynowego silnika 1750 turbo o mocy 240 KM ze skrzynią biegów najnowszej generacji z podwójnym sprzęgłem Alfa TCT i nowoczesnym selektorem Alfa D.N.A., wzbogaconym o nowy tryb „Race.” Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem 200 bar oraz korpusem silnika wykonanym z aluminium uzyskuje doskonałe osiągi: wartości momentu obrotowego i mocy plasują go u szczytu swojej kategorii, dzięki wartościom odpowiednio ponad 200 Nm/l oraz 137 KM/l, natomiast maksymalna moc wynosi 240 KM (176 kW) przy 6000 obrotów.

Również dwa inne modele Alfa Romeo znalazły się na pierwszych miejscach w klasyfikacji rocznej „Auto, Motor und Sport” dedykowanej samochodom importowanym: Alfa Romeo MiTo zdobyła drugie miejsce w kategorii „Samochody Segmentu B”, natomiast Alfa Romeo Giulietta uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii „Samochody Kompaktowe”.

 
 

Katagoria: nagrody i wyróżnienia
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 946  razy.