Fiat Producentem Roku Samochodów Dostawczych

Fiat Professional został nagrodzony tytułem „Producenta Roku Samochodów Dostawczych” na GreenFleet Awards 2013 w trakcie niedawnej ceremonii, która odbyła się na stadionie The Emirates w Londynie.

Fiat Professional zdobył w ten sposób drugi raz z rzędu tę ważną nagrodę, która jest wyrazem uznania dla wysiłku włożonego przez producentów w redukcję emisji CO2 i poprawę ekonomiki zużycia paliwa w klasie lekkich samochodów dostawczych (LCV).

Sebastiano Fedrigo, dyrektor Fiat Professional w Wielkiej Brytanii stwierdził: „Zdobycie tej prestiżowej nagrody drugi rok z rzędu podkreśla zaangażowanie  Fiat Professional w redukcję emisji spalin i poprawę ekonomiki zużycia paliwa. W trakcie ostatniego maratonu ekonomiki zużycia paliwa, który odbył się na wymagającym torze próbnym, Fiat Ducato 2.3 MultiJet II uzyskał poprawę o 19,2% w oszczędności zużycia paliwa w stosunku do oficjalnych wartości. Odpowiada to dodatkowym 7,8 milom (tj.12,5 km) na każdy galon (4,54 l) paliwa w zbiorniku (czyli niemal 2,7 km więcej z każdego litra ON) i nawet 150 milom (tj. do 240 km) więcej między jednym a drugim tankowaniem!”

FP_GM_ATL_Strada_ADV_13LY

Aktualna gama samochodów dostawczych Fiat Professional oferuje wiele technologii, mających na celu zwiększenie wydajności samochodu, takich jak system Start&Stop*, który wyłącza tymczasowo silnik, kiedy samochód zatrzymuje się oraz Traction+* który zapewnia wyraźną poprawę trakcji na podłożu o słabej przyczepności, bez udziału systemów 4×4. Obie technologie w połączeniu z silnikami diesel MultiJet II montowanymi w gamie Fiat Professional gwarantują Klientom Fiat Professional najniższe zużycie paliwa w tej klasie, jak również niską emisję spalin.

Inne nowinki, takie jak oprogramowanie eco:Drive Professional* i eco:Drive Fleet* idą jeszcze o krok dalej, zachęcając kierowców do uzyskania maksymalnych oszczędności w zużyciu paliwa. Zmiana stylu jazdy nie tylko przekłada się na znaczną redukcję emisji spalin przez firmę dysponującą flotą Fiat Professional, ale może również znacząco wpłynąć na koszty eksploatacji, dzięki obcięciu kosztów paliwa i zmniejszeniu zużycia pojazdów.

Systemy eco:Drive i eco:Drive Professional Fiata gromadzą dane związane z przyspieszaniem, zwalnianiem, zmianami biegów i szybkością samochodu na nośniku USB włożonym do portu USB Blue&Me tego samochodu. Kiedy dane te zostaną przeniesione na komputer z oprogramowaniem eco:Drive, ukazują przebieg, ekonomikę zużycia paliwa i emisję spalin i sugerują, jak poprawić efektywność jazdy nawet o 15%.

eco:Drive Fleet pozwala właścicielom flot nadzorować dane samochodów za pośrednictwem tablicy kontrolnej online w celu automatycznej aktualizacji bazy danych kosztów eksploatacji oraz przebiegu do przeglądów okresowych. Stwarza im to możliwość premiowania oszczędnych kierowców poprzez porównywanie wyników floty z ogólnym eco: Indeksem.

System eco:Drive Professional idzie jeszcze dalej, umożliwiając kierowcom samochodów dostawczych wprowadzenie różnych parametrów, takich jak przewożone obciążenie oraz powierzchnię czołową pojazdu. Oprogramowanie pozwala kierowcy lub właścicielowi floty analizować wpływ obciążenia na efektywność samochodu i sugeruje najwłaściwsze zachowanie dla uzyskania jak największych oszczędności w eksploatacji samochodu.

 

 
 

Katagoria: nagrody i wyróżnienia
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 710  razy.