Elektroniczny instruktor firmy Omnitracs

We wrześniu br. firma Omnitracs (wcześniej Qualcomm Enterprise Services) wprowadza na rynek pierwsze tego typu rozwiązanie, które na bieżąco analizuje i przedstawia wydajność kierowcy, instruując go bezpośrednio w czasie jazdy.

Driver-Coach-on-the-road1

Driver Coach skupia się na trzech obszarach: aktywności kierowcy, stylu jazdy oraz używaniu silnika na biegu jałowym. System pobiera informacje z szyny CAN pojazdu, analizuje je i przetwarza na zrozumiałe dla kierowcy wskazówki. Sugestywne, ale nierozpraszające uwagi kierowcy, ostrzeżenia informują o przekraczaniu dozwolonej prędkości, jeździe na zbyt wysokich obrotach, jeździe na biegu jałowym czy też zbyt gwałtownym przyspieszaniu i hamowaniu.

W przypadku wyraźnego przekroczenia limitów kierowca jest ostrzegany alarmem, a odpowiednie kolory informują go na bieżąco o stylu jazdy: zielony – doskonały, pomarańczowy – satysfakcjonujący oraz czerwony – niepożądany. Dostępny wszędzie przycisk „Pomoc” pokaże wyjaśnienia poszczególnych parametrów oraz wskazówki, w jaki sposób poprawić wydajność i pozostać w „zielonej strefie”.

Informacje te są również automatycznie przekazywane do systemu komputerowego firmy, gdzie pozostają dostępne w celu dalszej analizy i oceny wydajności kierowców. Z doświadczenia naszych klientów wynika, że osiągnięta w ten sposób redukcja kosztów paliwa może sięgnąć nawet 8%.

 

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 736  razy.