Narty na dachu w SnowUp

Polska firma Taurus wprowadziła do sprzedaży nową serię aluminiowych uchwytów narciarskich SnowUp, montowanych na dachu samochodu. Twórcy sprzętu liczą na dobre przyjęcie produktu. Jak przy tym wskazują, ciężko jest znaleźć uchwyty o bardziej korzystnym stosunku jakości do ceny.

SnowUp to jedna z głównych tegorocznych nowości w ofercie Taurusa, przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji oraz dystrybucji bagażników dachowych. Latem firma wprowadziła na rynek uchwyt do transportu rowerów (BikeUp), a teraz proponuje aluminiowy bagażnik służący do przewozu nart i desek snowboardowych.

To kolejny ważny krok w rozwoju firmy. W pracy nad naszymi poprzednimi modelami serii Ski i Alu Ski zebraliśmy dużo doświadczenia. Spore znaczenie odegrały również opinie klientów. Efektem jest właśnie SnowUp, uchwyt jeszcze lepiej, także pod względem cenowym, dopasowany do potrzeb miłośników sportów zimowych” – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Bagażnik dostępny jest w trzech, różniących się rozmiarem, wersjach (300/400/600). Za jego pomocą przewozić można – zależnie od modelu – od 3 do 6 par nart zjazdowych lub od 2 do 5 par nart carvingowych. Uchwyt pozwala też na transport desek snowboardowych (maksymalnie cztery sztuki).

snow-up

Uchwyt pasuje zarówno do belek stalowych o prostokątnym przekroju, jak i do belek aluminiowych. Można go mocować na dwa sposoby: 1) do belek z rowkiem „T” (znaczenie mają wymiary rowka); 2) stosując strzemiona (metoda możliwa do zastosowania do wszystkich rodzajów belek – ograniczeniem są jedynie wymiary poprzeczne belek). Przy montażu nie trzeba używać żadnych narzędzi.

W komplecie wraz z uchwytem standardowo dołączane są adaptery do zamontowania na belkach aluminiowych oraz specjalne podkładki dystansowe, które stosuje się do podwyższania pozycji uchwytu, aby móc w pełni bezpiecznie przetransportować narty/snowboard z wysokimi wiązaniami. Przed ewentualną kradzieżą sprzęt chroni zamykany na klucz zamek.

 

Cena uchwytu kształtuje się – w zależności od rozmiaru – na poziomie 154-214 zł. Mające główną siedzibę w Mikołowie (woj. śląskie) przedsiębiorstwo wyraźnie akcentuje wagę relacji jakość/cena. Czynnik ten stawiać ma nowy produkt na bardzo korzystnej pozycji względem konkurencji.

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 466  razy.