Nowy system multimedialny w Nissanach

Dzięki nowemu systemowi NissanConnect kierowca i pasażerowie podróżujący samochodem mogą być w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym.

 

Bosch przygotował dla japońskiego producenta aut nowy system multimedialny z innowacyjną funkcją nawigacji. Dzięki temu Nissan może oferować swoim klientom na całym świecie wysokiej klasy rozwiązanie łączące w sobie rozrywkę i informację, także zapewniające usługi oraz treści za pośrednictwem Internetu.

Antyodblaskowy 7-calowy kolorowy ekran dotykowy oraz przyciski i pokrętła regulacji systemu NissanConnect doskonale komponują się z koncepcją intuicyjnej obsługi. Przyciski funkcyjne zapewniają bezpośredni dostęp do ważnych funkcji, a proste i zrozumiałe elementy graficzne pozwalają kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu samochodu. Fot. Bosch

Antyodblaskowy 7-calowy kolorowy ekran dotykowy oraz przyciski i pokrętła regulacji systemu NissanConnect doskonale komponują się z koncepcją intuicyjnej obsługi. Przyciski funkcyjne zapewniają bezpośredni dostęp do ważnych funkcji, a proste i zrozumiałe elementy graficzne pozwalają kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu samochodu.
Fot. Bosch

Oprócz 7 calowego kolorowego ekranu dotykowego, system oferuje szereg praktycznych funkcji rozrywkowo-informacyjnych oraz poprawiających komfort podróżowania (Driving Convenience). Należą do nich: możliwość korzystania z usług Google Local Search oraz Send-to-Car, tryb głośnomówiący Bluetooth, wyjątkowe doznania muzyczne, które gwarantuje streaming audio czy radio cyfrowe, i wreszcie integracja smartfona za pośrednictwem złącza Bluetooth® lub USB, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego Android lub iOS.

 

Prosta obsługa na ekranie dotykowym

Antyodblaskowy 7-calowy kolorowy ekran dotykowy oraz przyciski i pokrętła regulacji systemu NissanConnect doskonale komponują się z koncepcją intuicyjnej obsługi. Przyciski funkcyjne zapewniają bezpośredni dostęp do ważnych funkcji, a proste i zrozumiałe elementy graficzne pozwalają kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu samochodu.

 

Komfortowe planowanie podróży – także w domu

System nawigacyjny urządzenia NissanConnect bazujący na mapach SD, oprócz funkcji nawigacyjnych prezentowanych w trybie mapy 2D lub 2,5D, oferuje także szereg funkcji wspomagających i nawigacyjnych. Należą do nich: możliwość zaplanowania ekonomicznej pod względem zużycia paliwa trasy dzięki między innymi dynamicznemu omijaniu korków, zalecenia dotyczące wyboru pasa, prezentacja zjazdów, ostrzeganie o zakrętach i ograniczeniach prędkości, a także korzystanie z aplikacji wspomagających nawigację.

Ponadto kierowcy samochodów marki Nissan mogą zaplanować trasę na domowym komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie, a następnie za pomocą usługi Google® Send-to-Car przesłać ją do systemu NissanConnect w samochodzie. Kompatybilność systemu z usługami Google® zapewnia dostęp do wielu innych informacji np. na temat lokalnych punktów użyteczności publicznej w pobliżu aktualnego miejsca pobytu samochodu lub u celu podróży – np. parkingów, stacji paliw, restauracji lub bankomatów.

 

Stały kontakt ze światem

Dzięki możliwości podłączenia do systemu smartfona, za pośrednictwem centralnego wyświetlacza oraz zintegrowanego urządzenia głośnomówiącego NissanConnect zapewnia stały kontakt ze światem zewnętrznym. System multimedialny w samochodzie staje się dla kierowcy równie oczywistą częścią nowoczesnego stylu życia ze stałym dostępem do Internetu, jak smartfon lub tablet. Korzystając z aplikacji w smartfonie, można nawet w obcym mieście poczuć się jak w domu, w każdej chwili pobrać najświeższe informacje lub skontaktować się ze znajomymi za pośrednictwem sieci społecznościowych. Ważnym atutem jest także możliwość odtwarzania muzyki za pomocą złącza USB lub połączenia bezprzewodowego Bluetooth®, w trybie streamingu audio lub tak jak w przypadku telefonowania przez urządzenie głośnomówiące.

 

Szybki i łatwy dostęp do muzyki

NissanConnect oferuje także możliwość odtwarzania muzyki z wielu źródeł audio najwyższej jakości. Cyfrowe technologie odtwarzania obejmują klasyczny odbiór stacji radiowych AM/FM, radio cyfrowe DAB (Digital Audio Broadcasting) radio internetowe Over-the-Air oraz streaming online lub streaming audio. Użytkownik ma, oczywiście, możliwość odtwarzania płyt CD lub plików MP3, a także podłączenia do systemu urządzenia iPod® lub odtwarzacza MP3. Dzięki temu w czasie podróży użytkownik ma dostęp do całej biblioteki muzycznej, a podczas odtwarzania, na ekranie urządzenia wyświetlana jest okładka aktualnie słuchanego albumu.

Źródło

 

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 300  razy.