Tytanowy Castrol

Do wprowadzonych w ubiegłym roku olejów silnikowych Castrol EDGE wzmocnionych technologią Titanium FST we wrześniu dołączyły produkty o lepkości 5W-30. Oznacza to, że wszystkie oleje Castrol EDGE są teraz wzmocnione tytanem.

 

Równolegle do sprzedaży trafiły dwa typy nowego oleju Castrol EDGE Titanium FST – 5W-30 LL przeznaczony do silników grupy VW i 5W-30 C3 spełniający wymagania BMW. To wynik różnic, jakie pojawiły się w najnowszych wymaganiach norm VW 504.00/507.00 i BMW Longlife-04.

Olej o lepkości 5W-30 to ostatni produkt z gamy Castrol EDGE, który został wzbogacony o metaloorganiczne polimery tytanu. Technologia FST zmienia fizyczne właściwości oleju w warunkach ekstremalnego ciśnienia – podnosi jego lepkość. Natomiast wprowadzenie polimerów tytanu zwiększa wytrzymałość filmu olejowego. Nowy pakiet dodatków zmniejsza tarcie nawet o 15%, a olej ma o 140 godzin dłuższą wytrzymałość niż podobny, ale bez dodatku polimerów tytanu. Testy wykazały, że nowy olej o 45% redukuje kontakt metal-metal w porównaniu do wiodącego oleju konkurencji. Zużycie krzywek, pierścieni tłokowych i panewek wału korbowego ograniczono o 25%.

Przeznaczony do silników grupy VW olej Castrol EDGE Titanium FST 5W-30 LL musiał spełnić wymagania uaktualnionych norm VW 504.00/507.00. Przewidują one m.in. ograniczenie zużycia paliwa na poziomie 2% oraz jeszcze skuteczniejsze zwalczanie szlamów i depozytów wysokotemperaturowych w silnikach FSI i TDI. Olej 5W-30 LL spełnia także wymagania najnowszych wersji specyfikacji ACEA C3.

Syntetyczny olej Castrol EDGE Titanium FST 5W-30 C3, dedykowany do silników BMW, zarówno benzynowych jak i Diesla z DPF, powstał w odpowiedzi na zaktualizowaną w 2014 roku normę BMW Longlife-04. Wprowadzono m.in. nowy silnik testowy – BMW N20. Zgodnie z wymogami olej przechodzi m.in. trwający 370 h test wytrzymałości, po czym sprawdzana jest jego odporność na pienienie, kontroli podlega także współpraca oleju z systemem Valvetronic.

Castrol EDGE Titanium FST 5W 30 C3 4L

Castrol EDGE Titanium FST 5W 30 C3 4L

Castrol EDGE Titanium FST 5W 30 LL 4L

Castrol EDGE Titanium FST 5W 30 LL 4L

Oba oleje zastąpią dostępny do tej pory Castrol EDGE 5W-30 FST, który do końca roku zostanie wycofany z oferty.

 

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 829  razy.