ŠKODA Kodiaq

ŠKODA Kodiaq o długości 4,70 metra, z nawet trzema rzędami siedzeń i z największą pojemnością bagażnika w swojej klasie jest pierwszym dużym SUV-em czeskiego producenta samochodów.

 

Najnowszy model ŠKODY, mający wszystkie mocne strony marki, pojawi się na początku 2017: z pełną wyrazu stylistyką i nadzwyczaj przestronnym wnętrzem, z praktyczną inteligencją i z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zwykle można spotkać tylko w wyższych klasach samochodów. ŠKODA Kodiaq wyznacza początek szeroko zaplanowanej ofensywy SUV-ów ŠKODY.

skoda kodiaq w mroku

„Ze ŠKODĄ Kodiaq wkraczamy na nową drogę i pozyskujemy nowe rynki”, wyjaśnia Prezes Zarządu ŠKODY, Bernhard Maier. „Z naszym pierwszym dużym SUV-em zdobywamy nowy segment dla marki i tym samym nowe grupy klientów. Do tego nasza nowość rozszerza paletę modelową ŠKODY o naprawdę duży i silny model, który przez swój koncept i wyrazisty design czyni markę jeszcze bardziej atrakcyjną. Model ten jako pierwsza ŠKODA na życzenie zawsze pozostaje online i tym samym oferuje lepszy komfort, bezpieczeństwo i więcej informacji w czasie rzeczywistym. ŠKODA Kodiaq jest pionierem szeroko zakrojonej ofensywy SUV-ów ŠKODY.”

 

Stylistyka zewnętrzna

ŠKODA Kodiaq jest wszechstronnym samochodem: SUV nadaje się równie dobrze jako reprezentacyjne, biznesowe auto jak i na potrzeby rodziny i wypoczynku – i bez problemu jedzie także dalej tam, gdzie się kończy utwardzona nawierzchnia. Stylistyka, w której marka w segmencie SUV­ów zastosowała swój nowy język designu, odzwierciedla wielostronny charakter modelu: ŠKODA Kodiaq odznacza się wyrazistym współgraniem eleganckiego prowadzenia linii, sportowymi konturami i krzepką sylwetką, dzięki czemu jest indywidualna i łatwo rozpoznawalna.

skoda kodiaq bok

W widoku bocznym duży rozstaw osi i krótkie zwisy wskazują na przestronne wnętrze. Nadkola są ukształtowane lekko kanciasto, co stanowi charakterystyczny element stylistyki SUV­a ŠKODY. W lampach tylnych seryjnie zastosowano LED-y, tylne światła pozycyjne mają typowy dla ŠKODY układ „C”. Obie końcówki rur wydechowych są ujęte w plastikową nakładkę i nadają tyłowi sportowy i pełen siły wygląd. Do wyboru jest 14 kolorów lakieru – cztery jednolite i dziesięć metalizowanych. Wygląd zewnętrzny ŠKODY Kodiaq zależy od wersji wyposażenia – model jest dostępny w trzech wersjach: Active, Ambition i Style.

 

Nadwozie

ŠKODA Kodiaq ze swoimi wymiarami plasuje się na górnym krańcu segmentu kompaktów. Ma długość 4.697 mm, szerokość 1.882 mm i wysokość 1.676 mm (z relingiem dachowym), rozstaw osi mierzy 2.791 mm. Model bazuje na modułowej koncepcji budowy samochodu z poprzeczną zabudową silnika z przodu (MQB) koncernu Volkswagen, w której silniej rolę odgrywa lekka konstrukcja nadwozia. W nadwoziu ultra wytrzymały kręgosłup tworzy struktura z kształtowanych na ciepło stalowych blach. Duży SUV z podstawowym silnikiem TSI i przednim napędem waży w stanie gotowym do jazdy (bez kierowcy) tylko 1.452 kg, z 1.4 TSI i napędem 4×4 waży 1.540 kg.

 

Wnętrze

Typowa dla ŠKODY jest przestronność wnętrza: ŠKODA Kodiaq jest tylko cztery centymetry dłuższa od ŠKODY OCTAVII, w segmencie SUV-ów oferuje jednakże nadprzeciętnie duże wnętrze. Przeniesienie podanych wymiarów zewnętrznych na właściwości użytkowe wyjątkowego wnętrza ponownie dowodzi inżynierskich umiejętności marki. Długość wnętrza dużego SUV-a wynosi 1.793 mm, szerokość na wysokości łokci z przodu 1.527 mm i z tyłu 1.510 mm. Wysokość przestrzeni w linii głowy z przodu wynosi 1.059 mm i z tyłu 1.015 mm. Miejsce na kolana z tyłu mierzy do 104 mm.

skoda kodiaq wnetrze

Także wnętrze dużego SUV-a sprawia wrażenie bezpieczeństwa i wytrzymałości. Wyrazista stylistyka zewnętrzna ma swą kontynuację we wnętrzu: podwójne prowadzenie linii odnajduje się w desce rozdzielczej, jej przód jest ukształtowany trójwymiarowo. Charakterystyczne dla wnętrza są silne pionowe elementy jak na przykład cztery duże wyloty powietrza. Duży ekran dzieli deskę rozdzielczą na dwie równoprawne części dla kierowcy i pasażera.

Typowa dla ŠKODY jest wysoka jakość wykończenia i logiczna, intuicyjnie zrozumiała obsługa. Duże, okrągłe przyrządy wskazówkowe są precyzyjnie i jasno oznaczone. Kierownica jest dostępna w wielu różnych konfiguracjach, także z możliwością podgrzewania. Opcjonalna trójstrefowa klimatyzacja Climatronic, która ma dodatkowy panel obsługowy z tyłu samochodu, jest kolejnym elementem, który zwykle znaleźć można w wyższych klasach samochodów. Elektromechaniczny hamulec postojowy włącza się przyciskiem.

Dla foteli z przodu w ofercie są liczne elementy wyposażenia komfortowego. Fotele te mogą być ogrzewane, przewietrzane i elektrycznie ustawiane wraz z funkcją pamięci położenia. Także kanapa ŠKODY Kodiaq ma bardzo różne możliwości ustawienia: można ją złożyć w stosunku 60:40, seryjnie przesunąć wzdłużnie o 18 cm oraz indywidualnie pochylić segmenty oparcia. Na życzenie samochód może mieć kolejne dwa miejsca siedzące w trzecim rzędzie z tyłu – ŠKODA Kodiaq jest pierwszym siedmiomiejscowym autem ŠKODY.

skoda kodiaq bagaznik

Alternatywnie do seryjnych obić oferowana jest kombinacja materiału i skóry oraz obicia ze skóry lub Alcantary. Listwy dekoracyjne są dostępne w pięciu wariantach. W ciemności opcjonalne podświetlenie wnętrza ambiente zapewnia indywidualny akcent. Podświetlenie to znajduje się w listwach drzwiowych i umożliwia wybranie jednego z dziesięciu kolorów światła.

 

 
 

Katagoria: nowe modele
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 3221  razy.