Kategoria: porady warsztatowe

Proces lakierowania samochodowego

Proces lakierowania składa się z kilku części i każdy etap lakierowania jest niezmiernie ważny i błąd popełniony, na którymś z etapów skutkuje gorszym efektem końcowym.

Czytaj więcej

Niegroźne awarie groźne dla kieszeni

Ignorowanie niektórych, z pozoru drobnych i nieistotnych awarii może prowadzić do pogłębienia się problemu i w konsekwencji do poważniejszych usterek, których usunięcie wiąże się z poważnymi kosztami.

Czytaj więcej

Pilnuj się w warsztacie

Nie od dziś wiadomo, że z naszą uczciwością bywa różnie. Z jednej strony, zdajemy sobie sprawę z naszej ignorancji w kwestii awarii samochodu, polegając na wiedzy i doświadczeniu mechanika. Z drugiej, czy mechanik tego nie wykorzystuje?

Czytaj więcej

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń

Jazda w zatłoczonych miastach, parkowanie na ciasnych parkingach i ulicach. na których brakuje miejsca sprawia, że otarcie karoserii czy nieduże wgniecenie na niej staje się nieuniknione. Jak się ich pozbyć?

Czytaj więcej

Jak dbać o felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe są najbrudniejszą częścią każdego samochodu. Są narażone na oddziaływanie czynników mających niekorzystny wpływ na lakier, takich jak: sól morska lub drogowa, powodujący korozję pył hamulcowy, kamienie, popiół i wiele innych.

Czytaj więcej
 

modele historyczne

nowe modele