Czy wybór auta poleasingowego to dobra opcja?

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup samochodu prosto z salonu, ale nikt nie ma ochoty na auto w złym stanie technicznym. Rynek aut poleasingowych cieszy się bardzo mieszanymi opiniami. Sprawdźmy, czy zakup auta po firmowego może być opłacalny.

 

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewną dozą niepewności. Kupując auto z salonu nie mamy żadnych wątpliwości co do stanu technicznego, ale wiąże się z tym zdecydowanie wyższa cena. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest kupowanie aut poleasingowych. W skrócie są to samochody, które przez pewien okres używane były przez firmy, a po tym okresie oddane i sprzedawane przez bank. Wyróżnia je konkurencyjna cena oraz w większości przypadków krótki czas eksploatacji, mniej więcej 3-4 lata.

Samochody poleasingowe w powszechnej opinii nie cieszą się niestety dobrą renomą. Chodzi przede wszystkim o to, że w wielu przypadkach nie są one właściwie traktowane przez pracowników firm. W przeciwieństwie do samochodów prywatnych, o które staramy się dbać z zachowaniem największej pieczołowitości, o tyle auta służbowe traktowane są zdecydowanie gorzej i pomimo krótkiego czasu eksploatacji potrafią być w gorszym stanie niż auta prywatne z większym przebiegiem.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do aut od osób prywatnych, nie powinniśmy uświadczyć tu żadnych ukrytych wad. Samochody są regularnie serwisowane, dzięki czemu mamy pewność co do ich stanu technicznego.

Ponadto firmy najczęściej wymieniają kilka lub kilkanaście samochodów, więc możemy trafić na bardzo atrakcyjną ofertę. W przeciwieństwie do aut sprzedawanych przez osoby prywatne w tym wypadku „prawdziwa okazja” nabiera bardziej autentycznej formy. Ceny są skalkulowane z uwzględnieniem tych, które możemy znaleźć między innymi w internecie, ale tutaj mamy pewność co do historii pojazdu.

–  Oferta aut poleasingowy jest bardzo zróżnicowana. Możemy znaleźć modele w rewelacyjnym stanie, w niezwykle przystępnej cenie, ale także auta, o które poprzedni właściciele, z pewnością należycie nie dbali. Warto zaznaczyć, że zarówno w jednym jak i drugim przypadku mamy pewność co do tego w jakim stanie technicznym jest auto, które chcemy zakupić. Ceny nie są zawyżane, a my nie kupujemy kota w worku. Jeżeli na bieżąco śledzimy oferty i mamy nieco szczęścia to istnieje duża szansa, że trafimy na egzemplarz w dobrej cenie oraz niemalże idealnym stanie. To sprawia, że zakup aut poleasingowych może być bardzo opłacalne. – powiedział specjalista z serwisu używanejaknjowe.pl.

Warto dodać, że auta poleasingowe w wielu przypadkach mają dużo lepsze wyposażenie, ponieważ firmy kupujące je w większych ilościach często dostają specjalne pakiety. Cena potrafi być taka sama, więc jest to zdecydowany plus.

Zakup samochodów poleasingowych cieszy się coraz większą popularnością. Jest to bardzo atrakcyjna forma zakupu, ale upolowanie bardzo dobrej oferty może być niełatwym zadaniem. Dlaczego?

Otóż te najlepsze znikają niczym ciepłe bułeczki, są skupowane przez komisy i sprzedawane po wyższej cenie. Nie oznacza to jednak, że dłuższe poszukiwania nie popłacą. Jeżeli poświęcimy odpowiednią ilość czasu na poszukiwania, możemy stać się posiadaczami relatywnie nowego pojazdu, w zdecydowanie niższej cenie od tego z salonu.

 

 
 

Katagoria: porady dla zmotoryzowanych
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1059  razy.