Jak bezpiecznie wrócić z wakacji?

Ostatni weekend sierpnia już od kilku lat jest objęty policyjną akcją „Bezpieczne powroty z wakacji”. W tym roku także kierowcy pucharu Volkswagen Castrol Cup, z Jerzym Dudkiem na czele, postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami i poradami w jaki sposób bezpiecznie wrócić z letniego wypoczynku.

 

Rady kierowców Volkswagen Castrol Cup.

  1. Rób częste postoje

  2. Pij dużo wody

  3. Ruszaj w trasę wypoczęty/wypoczęta

  4. Miej ograniczone zaufanie do wszystkich innych kierowców

  5. Utrzymuj właściwą temperaturę w aucie

  6. Pamiętaj o patrzeniu w lusterka

  7. Bądź skoncentrowany do ostatniego kilometra

  8. Dbaj o bezpieczeństwo współpasażerów

  9. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego.

  10. Jeśli chcesz poczuć adrenalinę, pojedź na tor wyścigowy albo kartingowy

 

Dla pragnących szybkiej jazdy

Gosia Rdest, jedyna kobieta w gronie profesjonalnych kierowców radzi także kierowcom, aby trzymali swoje nerwy na wodzy – Nie ma co się niepotrzebnie podpalać, w końcu każdy jest w takiej samej sytuacji. Na pewno potrzebna jest powściągliwość, więcej zrozumienia i też oczywiście brak zaufania do innych kierowców – to jest podstawowa zasada.

Gosia Rdest

Gosia Rdest

Wakacje to także czas kiedy młodzi, jeszcze niezbyt doświadczeni kierowcy, próbują swoich sił na drogach. Ale i dla nich Gosia Rdest znajduje sposób na połączenie szybkiej jazdy z bezpieczeństwem. Kiedy ja zdobyłam prawo jazdy to nie miałam potrzeby sprawdzania swoich umiejętności na drodze, nie szarżowałam. Wcześniej jeździłam na gokartach i muszę powiedzieć, że zarówno dla młodych dziewczyn jak i chłopaków to jest świetna szkoła jazdy. Jak taki młody człowiek wyżyje się na torze kartingowym, powyprzedza, rozbije się parę razy to później nie ma takiej potrzeby szaleństwa na drodze, sprawdzania limitów samochodów.

Jerzy Dudek

Jerzy Dudek

Jerzy Dudek, który już drugi rok ściga się na profesjonalnych torach, nie ukrywa, że sam bardzo lubi adrenalinę, jaką dają mu szybkie auta. To właśnie jazda wyścigowym Golfem zastępuje jemu emocje, których wcześniej doświadczał grając mecze w reprezentacji Polski czy Realu Madryt. Tym niemniej, powrót z wakacji to w jego ocenie zupełnie inna sytuacja, która wymaga przede wszystkim rozwagi. Najważniejsza zasada zdaniem tego sportowca to stałe dbanie o wysoki poziom koncentracji – Trzeba pamiętać o tym, że jak jesteśmy zmęczeni to nasza koncentracja się znacznie obniża, więc od czasu do czasu trzeba zrobić sobie przerwę na wdech świeżego powietrza.

Maciek Steinhof

Maciek Steinhof

Opinię tą potwierdza doświadczony Maciej Steinhof – Dla mnie bardzo ważnym elementem są przerwy. Co dwie godziny zatrzymać się na stacji, na parkingu, żeby wysiąść z samochodu i dotlenić się, żeby koncentracja wróciła.

Obejrzyj filmy z radami profesjonalnych kierowców Volskwagen Castrol Cup jak bezpiecznie wrócić z wakacji (link).

 

Źródło

 

 
 

Katagoria: porady dla zmotoryzowanych
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1409  razy.