Jak znaleźć dobry warsztat samochodowy?

Naprawa lub serwisowanie samochodu, nie jest problemem, pod warunkiem, że znajdziemy dobry warsztat samochodowy. A to nie zawsze jest łatwe.

Szukając dobrego mechanika lub auto serwisu, który zajmie się naszym samochodem, często stajemy przed problemem. Pozornie serwisów jest wiele. Który z nich jest wart uwagi? W którym naprawia nasz pojazd dobrze i tanio, nie naciągając nas na koszty? Nie ma konkretnej odpowiedzi.

Dobry warsztat zatem musimy znaleźć sami. Jak to zrobić? Sposoby są dwa

  • bazujemy na poleceniach tych, którzy z danego warsztatu korzystali
  • samodzielnie szukamy najlepszego serwisu.

 

Polecenia osobiste i online

Pierwszy sposób to działanie bardzo rozsądne i dające szansę na szybkie znalezienie dobrego mechanika. Każdy z nas ma znajomych, kierowców, którzy tak samo jak my, kiedyś szukali warsztatu i metodą prób i błędów znajdowali autoserwis wart uwagi.

Rozmowa z kierowcami to naprawiającymi swoje samochody u sprawdzonych mechaników, to najlepszy sposób na znalezienie warsztatu idealnego.

Rozmawiając z kierowcami, bez wątpienia nie tylko dowiemy się, które warsztaty są dobre i z których warto korzystać, ale usłyszymy szereg historii o negatywnych doświadczeniach z określonymi mechanikami, zyskamy więc wiedzę na temat tego, który warsztat samochodowy po prostu należy omijać.

 

Polecenia z sieci Internet

Jeżeli nie znamy kierowców, którzy poleciliby nam dobry warsztat samochodowy, możemy zasugerować się poleceniami z sieci. Na wielu stronach internetowych można znaleźć opinie na temat warsztatów samochodowych.

Sugerując się tymi opiniami, można znaleźć dobry warsztat, ważne jednak, by nie traktować ich jako wyroczni. To tylko anonimowe opinie, które mogą być wyłącznie wskazówką.

 

Odwiedzamy warsztat

Jeśli znajdziemy warsztaty godne uwagi, należy je odwiedzić i porozmawiać z właścicielem. Już pierwsze spojrzenie na warsztat może być dla nas sugestią.

Miejsce czyste, zadbane, dużo samochodów na placu, to sygnał – ten warsztat samochodowy może być dobry.

Przysłowiowy garaż z napisem autoserwis powinien zmusić do zastanowienia. Warto sobie odpowiedzieć wtedy na pytanie, czy w takim miejscu nasz samochód może być naprawiony tak jak należy. Owszem – może drobne usterki uda się w takim miejscu usunąć, poważniejsze awarie już nie, a więc problem z szukaniem mechanika pojawi się od nowa.

 

Rozmowa z właścicielem warsztatu

Jeśli dotarliśmy do warsztatu samochodowego, warto nie tylko rozglądać się i oceniać miejsce, ale porozmawiać też z właścicielem lub szefem. Na podstawie tej rozmowy można wysnuć pierwsze wnioski na temat warsztatu i sensu serwisowania w nim naszego auta.

Właściciel rzeczowy, konkretny, szczerze odpowiadający na pytania odnośnie problemów z naszym samochodem i sposobów ich usunięcia, to sygnał pozytywny. Człowiek, który mówi mało konkretnie, każe zostawić auto, nie mówi jak będzie wyglądała naprawa i jaki będzie jej koszt, powinien nas zmusić do zastanowienia i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy naprawy samochodu w takim warsztacie będą tanie i skuteczne.

Owszem – czasem bez obejrzenia czy rozebrania samochodu nie da się wiele powiedzieć, sporo jednak tak. Unikanie odpowiedzi może mieć jeden cel – oddanie samochodu do naprawy. Owszem – możemy się na to zdecydować, jak ta naprawa będzie wyglądać, jest jedną wielką niewiadomą. Rachunek po takiej naprawie będzie zaś sporą niespodzianką i bez wątpienia nie będzie niski.

 

Konkrety

Objawy usterki samochodu, jasno wskazują na to co uległo uszkodzeniu. Jeśli w warsztacie usłyszymy – musimy rozebrać, aby zobaczyć, lepiej poszukać innego miejsca. Jeśli usłyszymy – podejrzewamy to i to, może jednak być coś jeszcze, ale to sprawdzimy po rozebraniu danego elementu pojazdu – warsztat jest wart uwagi.

 

Podsumowując

Nie każdy warsztat samochodowy jest miejscem wartym uwagi, miejscem, w którym nasz samochód naprawimy tanio i bez problemów. Poszukiwanie dobrego warsztatu samochodowego jest wiec rzeczą konieczną. Warto szukać bazując na poleceniach lub samodzielnie, odwiedzając dany autoserwis, rozmawiać z właścicielem, słuchać odpowiedzi i wysnuwać wnioski. Jeśli będziemy działać rozważnie i konkretnie, bez wątpienia znajdziemy zaufanego mechanika, u którego naprawimy każdą usterkę i każdy samochód, który będziemy posiadać.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Autoserwis Fast-Trans z Poznania specjalizującej się w pomocy drogowej i naprawie aut osobowych, dostawczych i ciężarowych.
 
 

Katagoria: porady dla zmotoryzowanych
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1508  razy.