Nowy samochód. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Zakup nowego auta niewątpliwie należy do bardzo ważnych decyzji i wiąże się z niemałymi emocjami. Jednak przy dokonywaniu takiej inwestycji nie powinniśmy dawać się tym emocjom ponieść. Wybór samochodu i prawidłowe przeprowadzenie wszelkich formalności wymagają rozważnego działania.

Osoby wchodzące w posiadanie fabrycznie nowego pojazdu wychodzą z założenia, że taka inwestycja jest znacznie bezpieczniejsza niż zakup auta używanego – mówi ekspert z Centrum Motoryzacyjnego Auto PLUS. Prawdą jest, że fabrycznie nowe modele są wolne od wad spowodowanych nie zawsze właściwym użytkowaniem pojazdu przez poprzedniego właściciela i dotychczasowym przebiegiem pojazdu, zatem z poszukiwania tych potencjalnych usterek jesteśmy niejako zwolnieni. Niemniej kupując nowy model również warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

 

Kiedy już wiesz, czego chcesz od auta

Nabywcy nowych samochodów zwykle wiedzą dokładnie czego szukają i przychodzą do salonu z jasno sprecyzowaną wizją swojego przyszłego auta. Mimo wszystko warto zastanowić się nad innymi propozycjami oferowanymi przez dany salon. Niejednokrotnie jest tak, że zakup starszego modelu auta daje nam takie same korzyści funkcjonalne, ale za znacznie niższą cenę. Bez względu na to, która opcja wydaje się najlepsza, dobrze jest sprawdzić samochód w jeździe.

 

Na co zwrócić uwagę podczas jazy próbnej

Jazda próbna nowym samochodem stanowi doskonałą okazję nie tylko do wyczucia pojazdu, ale także rozeznania w jego wnętrzu. Dopiero wypróbowując auto przekonamy się o jego funkcjonalności i wygodzie jazdy. Zwróć uwagę na rozmieszczenie schowków, wewnętrznego oświetlenia, a przede wszystkim widoczności w lusterkach.

O ile to możliwe, sprawdź jak auto sprawdza się w różnych warunkach, na rozmaitych nawierzchniach. Sprawdź, jak zachowuje się podczas gwałtownego hamowania i nagłych przyspieszeń – podpowiada specjalista z Centrum Motoryzacyjnego Auto PLUS.

 

Odbierając swój samochód

W dniu odbioru swojego nowego samochodu również nie powinieneś tracić czujności. Zwróć uwagę nie tylko na to, co widać gołym okiem, choć oczywiście stan lakieru karoserii to podstawa. Przyjrzyj się także tapicerce, ponieważ takich uszkodzeń gwarancja zazwyczaj nie obejmuje – to Twoja ostatnia szansa na zgłoszenie kłopotów. Upewnij się, że samochód posiada komplet identycznych opon, że wyposażenie działa bez zarzutu, a na koniec sprawdź poziom płynów.

Wszystko się zgadza? No to w drogę!

 
 

Katagoria: porady dla zmotoryzowanych
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1440  razy.