Samochodowe aplikacje, czyli jak ułatwić sobie życie

Nowoczesny kierowca nie zwraca uwagi wyłącznie na osiągi samochodu, wygląd zewnętrzny oraz tapicerkę. Obecnie coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju aplikacje mobilne. Część z nich ma aspekt rozrywkowy, jednakże wiele z nich to wielkie ułatwienie dla kierowców, oszczędność czasu i pieniędzy, a także dodatkowe bezpieczeństwo.

 

Aplikacje mobilne stanowią fundamentalny element funkcjonowania smartfonów oraz tabletów. Niektórzy używają ich do aktywności sportowych, inni do słuchania muzyki lub oglądania filmów, ale warto wiedzieć, że wiele aplikacji powstaje z myślą o kierowcach.

 

Yanosik – nasz osobisty przewodnik

Na początku warto poznać kilka najciekawszych, a zarazem najbardziej praktycznych aplikacji, których możemy używać podczas jazdy samochodem. Yanosik, czyli program, pozwalający skorzystać z podstawowych funkcji nawigacyjnych, ale także – co najważniejsze – wyświetla nam informacje o sytuacji na drogach oraz pełni funkcję antyradaru. Warto podkreślić, że wszystko jest w pełni legalne. Korzystając z Yanosika wiemy, czy droga jest przejezdna, jakie mogą czekać nas nieprzyjemne niespodzianki, a także znamy miejsca ulokowania fotoradarów oraz dokładne ograniczenia prędkości. Niejednokrotnie korzystanie z tej aplikacji może sprawić, że zaoszczędzimy wiele czasu, nerwów oraz nierzadko pieniędzy.

 

Ekonomiczne tankowanie. To w ogóle możliwe?

To co spędza sen z powiek wielu kierowców, to często rosnące ceny paliwa. Jak sprawić, żeby po każdej wizycie na stacji lub podsumowaniu miesiąca nasz portfel nie był w opłakanym stanie? Z pomocą przychodzi nam aplikacja Fueliwo. Dzięki niej możemy zoptymalizować planowanie wydatków. Prowadząc dziennik tankowań oraz obliczając średnie zużycie paliwa na poszczególnych odcinkach trasy możemy sprawić, że po pewnym czasie z naszego portfela lub konta zacznie znikać mniejsza suma pieniędzy.

 

Gdzie jest mój samochód?

Czy zdarzyło się Wam kiedyś, że po powrocie na wielki parking nie mogliście odnaleźć w gąszczu samochodów własnego auta? Bardzo pomocna w takich sytuacjach jest aplikacja Znajdź swój samochód. Za pomocą zapamiętania dokładnej lokalizacji oraz Map Google program pomaga nam do powrotu miejsca, w którym zaparkowaliśmy. Ponadto jeżeli zdecydowaliśmy się na płatny parking zostaniemy poinformowani o tym, że zbliża się czas, w którym powinniśmy wrócić do samochodu.

Poza wieloma aplikacjami, które możemy wgrać na nasze urządzenia mobilne istnieją również takie, przeznaczone na specjalne komputery, znajdujące się na pokładzie samochodu.

Aplikacje pomagające kierowcom w codziennej jeździe cieszą się dużą popularnością. Na pokładzie niektórych samochodów Hondy znajduje się specjalny system Honda Connect Plus. W skład tego systemu wchodzi system nawigacyjny, przeglądarka internetowa, radio, a także dostęp do wielu darmowych aplikacji, które można pobrać w każdym momencie z Honda App Center” – powiedział pracownik serwisu Hondy w Warszawie, twójserwishondy.pl.

Aplikacji przeznaczone na urządzenia mobilne i specjalne systemy oferowane przez producentów samochodów jest bardzo dużo. Z pewnością mogą one bardzo ułatwić życie kierowcom, a wiele z nich zadba dodatkowo o nasze bezpieczeństwo. Nawet jeżeli do tej pory omijaliście szerokim łukiem cyfrowe nowinki warto się tym zainteresować.

 

 
 

Katagoria: porady dla zmotoryzowanych
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 3309  razy.